„SAKALAI“ APMAUDŽIAI PRALAIMĖJO PUSFINALYJE (FOTO)

2010 rugsėjo 25

Šakių rajono mero taurės turnyro pusfinalyje Vilniaus „Sakalai“ 85:88 (17:19, 24:16, 27:26, 17:27) apmaudžiai nusileido Alytaus „Alytaus“ krepšininkams ir rytoj mažajame finale susitiks su Kauno „Kaunu“.

Susitikimo akimirkos

Turnyro šeimininkai mačą pradėjo tokiu penketuku: Augustas Pečiukevičius, Virginijus Sirvydis, Evaldas Baniulis, Edvinas Jezukevičius ir Rolandas Matulis.

Mačą sėkmingiau pradėjo „Sakalai“, kurie sužaidus 2 minutes pirmavo 4:0. Netrukus sekė alytiškių atkarpa 10:0, kuri leido jiems išsiveržti į priekį – 10:4. Užsitęsusią trijų minučių šeimininkų tylą nutrauką A.Pečiukevičiaus dvitaškis – 6:10. Likus rungtyniauti 3 minutes ir 30 sekundžių tikslios A.Pečiukevičiaus baudos išlygino rezultatą – 12:12. Kėlinuką dvitaškiu užbaigę alytiškiai po pirmųjų dešimties žaidimo minučių buvo priekyje 19:17.

Antrojo ketvirčio pradžioje šiek tiek geriau sekėsi sostinės klubui, kuris buvo išsiveržęs į priekį (21:19), tačiau varžovai greitai vėl susigrąžino pirmaujančios ekipos rolę – 24:19. Ž.Stankaus bei R.Matulio tritaškiai atstatė pusiausvyrą – 27:27. „Sakalams“ pavykus laimėti trumpą atkarpą 5:0, varžovų treneris paprašė minutės pertraukėlės – 36:31. Po jos vilniečių spurtą pratęsė V.Sirvydžio tolimas metimas ir J.Kaziliūno prasiveržimas, pirmą kartą šiame susitikime padidinęs skirtumą iki dviženklės atžymos – 41:31. Per likusias dvi minutes taškus pelnė tik „Alytaus“ klubas, kuris sužaidus pusę rungtynių turėjo 6 taškų deficitą – 35:41.

Po ilgosios pertraukos ekipos apsikeičia tolimais metimai – 44:38. Sužaidus 4 minutes E.Baniulis pataikė tolimą metimą ir „Sakalai“ vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 53:43. Alytiškiai buvo sugebėję priartėti (48:53), tačiau M.Janišiaus ir A.Pečiukevičiaus duetas du kartus suveikė nepriekaištingai: aukštaūgis gynėjui sukūrė proga tolimam metimui, o jau kitoje atakoje įžaidėjas jam atsilygino puikiu perdavimu po krepšiu – 58:47. R.Adomavičiaus tritaškis vėl kiek aptirpdė „Alytaus“ deficitą (54:61), tačiau tuomet E.Baniulis pataikė tritaškį, o netrukus greitoje atakoje, po puikaus V.Sirvydžio perdavimo, pridėjo metimą iš po krepšio (66:54) ir praėjusio sezono prasčiausios LKL komandos treneris buvo priverstas šaukti pasitarimą. Po jos alytiškiai laimėjo atkarpą 7:0 ir daugiau nei per pusę sumažino atsilikimą – 61:66. Po trisdešimties žaidimo minučių „Sakalai“ pirmavo 68:61.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje V.Sirvydžio penki taškai iš eilės padidino atotrūkį iki dviženklio skaičiaus – 73:61. „Alytus“ neketino sudėti ginklų anksčiau laiko. Spurtavę 13:3 jie ne tik sugrąžino intrigą šiose rungtynėse (74:76), bet ir E.Kučiauską privertė prašyti minutės pertraukėlės. Likus žaisti 4 minutes R.Adomavičius po labai ilgos pertraukos išlygino rezultatą – 76:76. Pražanga sustabdytas R.Matulis prametė abu baudos metimus, o varžovai tuo pasinaudoję išsiveržė į priekį – 80:76. Prasidėjus 38-ajai mačo minutei E.Kučiauskas paprašė paskutinės savo minutės pertraukėlės. Aikštelėje pasirodęs M.Kadzevičius sumetė baudos metimus, M.Janišius pataikė sudėtingą metimą ir rezultatas vėl tapo lygus – 80:80. Svečiai realizavo abu metimus (82:80), o pusiausvyrą vėl galėjęs atstatyti V.Sirvydžio metimas apmaudžiai išsisuko iš krepšinio. Alytiškiai vėl nuo baudų metimo linijos buvo tikslūs (84:80), o „Sakalai“ nesurengė rezultatyvios atakos. Likus 13 sekundžių E.Baniulis buvo sustabdytas pražanga. Pirmąją puolėjas pataikė, o antrąją prametė tyčia. Pats sugriebęs kamuolį pataikė dvitaškį – 83:84. A.Birgelis sumetė baudos metimus – 86:83. Čia pat M.Kadzevičius atsakė dvitaškiu, tačiau per 6 sekundės vilniečiai nesugebėjo pažeisti taisyklių ir nuaidėjusi finalinė mačo sirena paskelbė „Alytaus“ pergalę 88:85.

„Sakalai“: Evaldas Baniulis 19 (9 atk. kam.), Virginijus Sirvydis 18, Žydrūnas Stankus 10, Augustas Pečiukevičius 9, Marius Janišius 8, Edvinas Jezukevičius 6, Justas Kaziliūnas, Mantas Kadzevičius bei Rolandas Matulis po 5.

„Alytus“: Rytis Adomavičius 16, Modestas Šilalė ir Aurimas Birgelis po 13, Paulius Ivanauskas 12, Saulius Dumbliauskas 11 (7 atk. kam.).